Geri Git   ForumSahane.com | Genel Forum Sitesi | Kültür ve Bilgi Forumu > Forum Sahane < KADIN - ERKEK - ÇOCUK ALANI > > Aşk- Sevgi Dünyası > Sevgi Üzerine Yazılar


Şükeyra | Cengizhan Konuş


User Tag List

Yeni konu oluştur  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 20 Ağustos 2021, 00:29   #11
Forum Ekibi

 
Logos ❁ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kaydolma Tarihi: 11 Ekim 2020
Mesajlar: 4,909
Konular: 2850
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Yanıt: Şükeyra | Cengizhan KonuşDudağımın izini kader gibi taşı alnında Şükeyra.

Karanlığın aykırı susuşuna düşen kelimelerimin acısıyla doydum geceye, duydum geceyi bütün sağırlığımla. Uzak kentlerin kırık ışıklarına uyudum. Aklımın ucunda bir şarkı niyetiyle dilekler tuttum; adına anmaya bahane diye. Yollar yolcusuz kaldığında anladım ellerimin vedaları uğurlayamadığını Şükeyra. Hitapsız cümlelerinin kırıcılığıyla öyle ağır kırıldım ki susuşumla iyileştirmek istedim kendimi. İçimden çıkma yaralanışımdan sonra. Kıyamet kopsaydı ancak bu kadar ölürdüm. Her bahar yeniden yaşlanan ömrümün aşktan başka çıkar yolu yokken yanında yabancı kalan yüzümün tanışıklığıydı sitem. Düştüğüm yerde düş kırıkları battı dalgınlığıma. Uyandığımda aşk çok geldi geçmeyen yaralarıma. Söylenmeyen sözün telafisi yoktur ya, ağlayışıma gözlerinin iade-i taahhütlüsünü sorma Şükeyra.

Arkandan avunan içimin elemine çarptı kentin soğuk nefesi. Üzgünlüğün caddesinden geçtim yalınayak, ağır aksak. Yalnızlık zorunlu muydu kaderi insan olana Şükeyra? Otobüs terminallerinin kalabalığını doldurdum kahrımın iç cebine. Saçlarımın uslanmaz kumrallığına gerdim rüzgârın asiliğini. Aşkın susacaklarına ellerin anlamken niye yoruldun sana doğru koşmalarımla Şükeyra?

Tenime sapladığım bıçakta unuttum hasretinle kanamalarımı. İki s’li kentin önünde yeminsiz bir geceye ayarttım bakışlarımı. Gözyaşımı yağmaladım hüznün kar yığınlarıyla. Bütün ayrılıklar aşka molayken aşk ayrılığın ta kendisiymiş, anladım.

Nefesimde durdu ilmeği boğazıma geçirilen intiharın urganı. Özetlenemez bir aşkın bütünüydü gözlerin: Gittim, gördüm, geldim ve kaldım. Takatsiz yolculuklardan seyir defterime yalnız gülüşünü yazdım. Ödenmesi başka bir aşkın olanaksızlığıyken kirpiğine dokunmanın bedeliydi üşümek uğruna ayazda kalbimi yontmak. Yağmurda bıraktığım yüzümün kokuna çarpmasını aşka sebep bildim Şükeyra. Yokluğuna karışıp sensizleşecek kadar özlem biriktirdim içimde. Kedere gece iliştirip aklımın zoruna yattım uykusuzluğumla. Rüyamın diyetiydi ruhumu giydirdiğim aynaların cinneti. Gelirken fatihindim, giderken İstanbul kadar terk edilmişti ellerim Şükeyra.

Sakıncalı şiirlerde yağmaladım sesimi. Çığlığım kahramandı yankısız kentlerin izbeliğinde. Hayat gibi ölüm, ölüm gibi hayattı özlemim. Öte kıyısına varılamayan denizdi derinliğin; milyon kez boğulmayı dilediğim. Susup kaldığındı aşk. Yırtılan ömrüne başlangıçtı yeminle adını andığın yokluğum. Zift çekip acıyan canımın ağrısına, cürümüne ant verdiğim yalnızlığın koridorlarında içimi tırmaladım şiirlerle. Ölgünlüğü diriydi yıkılmaz sanılan şarkıların. Sessizlikle açıklanan sırdı güzelliğin Şükeyra. Ayyuka çıkan bir kayboluştu. Üzgünlükten yorulan kalbimin sokaklara dağılan hüznünü sevdim uzun süre. Kavuşmak daha tehlikeliydi ayrılıktan. Üstü çizilmiş isimler gibi karanlıktı suretlerden aynalara sızan uğursuz ağlamalar. Çok değil hep biraz aşktın, ağrıydın, sabırdın ve cismi yağmura rehin bırakılmış göktün bana.

İpotek altına alınırken kalbim, aşkın hayata borçluluğunda vadem yetmedi ellerinin vaadine. Kalmanın dünden eksik, bugünden yanlış hâline aldanıp çıplak bıraktım ruhumu acılarda. Oysa ağırdı aşkla baş başa kalmak. Tercümeye mahal yoktu yenilgide. Uçurum gibi ıslak dokunuşunla oyala avuçlarımı kalanın ardında giden olduğunu bilerek. İsyan gözbebeklerimi harlarken bir dolu ihtilal sancısıyla, son bakışın delirme provasıydı gidebilmenin lügatinde.

O gece erken bitse de; ömrüme o kadar büyük bir sen’sizlik düştü ki özlem özlem ağladım yine de bitmedi Şükeyra…CENGİZHAN KONUŞ

Kelimeler;
Çöldeki bir su damlası gibi değerlidir,
Kullanırken kıymetini bilin...
Logos ❁ isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20 Ağustos 2021, 00:30   #12
Forum Ekibi

 
Logos ❁ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Kaydolma Tarihi: 11 Ekim 2020
Mesajlar: 4,909
Konular: 2850
Mentioned: 0 Post(s)
Tagged: 0 Thread(s)
Standart Yanıt: Şükeyra | Cengizhan KonuşZamanın, içinde durduğu takvimlerden sıyrılınca an’ın cismi, bir sen kaldın mayınlı gülüşleri sonsuzluğun hüznüne ayarlı. Kum saatinin belinden süzülen kumlarla saçlarını tarayan senin rüyanın melekleriydi. Ötelere gitmenin sızısıyla kıvranırken kendi avuçlarında, tuvallere sığmayan acılarındı kabullendiğim susuş. Şükeyra! Hayalin perdesini yırttım; görünen görünmeyendi. Aşkın perdesini yırttım; görünmeyen görünendi. Kendi perdemi yırttım hayadan uzak kahkahalarla; görünen aşktı, görünmeyen sen. Yolları uzatıp ömrüne, bir mim sesiyle ağlamayı öğretirken aşka, noktanın saklandığı elifi buldum noktanın içinde. Noktaysa elifin uçurum çiçeğiydi temmuz günlerinde. Dokunduğun yerlerimde kederden izler buldum. Sakıncalı bir haritanın başkentiydi düşlerin. Hasretine sarılıp uyurken gözkapaklarım, düştüğüm kuyuda aşktan çıkamadım. Kahrımın kenarına intihar notu ekleyip aklımın arka odalarında cesetleşmeden yaşamakta neyin nesi Şükeyra?

Kanım dondu aşkından. Ruhum yandı yokluğuna duyduğum aşktan. Bir gözyaşıyla geçip gitsen ya kentin yağmuruna sığınan yaralanmalarından… Her ecel aşka yakışır da kaderinde ayrılığın okunduğu aşka yakışmaz ecel. Çünkü aşk bir defa ölür Şükeyra. Olacak olan varlıktı gözlerin her an olmayacakmış gibi. İçimi açmayan anahtarlara kilitli kaldım. Kırk beşlik ampullerin kirli nefesinde yonttum sana dair kelimelerimi. Sırrın kördüğümünde sesin takıldı dilime. Bir şiirin yanağında ezberledim çocukluğundan yaralı ömrünü. Sana doğru koştukça bülbülün ahı battı çırılçıplak ruhuma. Sana toplandı acılarım; oysa lime lime edilmişti sevmeden gömdüğüm bedenim. Bakma öyle susarcasına, içimde gördüğün kırıklar aynalardan emanet bana. Miratıma ezel olmak ağır gelmez aşkın bütün isimlerini kendinde toplayan sana.

Yüzünü kolaçan ederek yürüdüm ardın sıra Şükeyra. Düşte görülecek kadar asi ve imkânsız, gerçek olacak kadar acımasız bir tebessümdün. Açıklanamaz varlığınla yok diye anılması gerekendi güzelliğin. Bir vuslat, bir ayrılık, bir hüzün ve bir sevinçtin. Sen bunca güzelliğinle aşkın zıddıydın da aşkın kendisiyle kaim olan zıddı neydi? Çözemedim berhayat diye bilinen senin sen olmayanını. Meali sona saklanmış cümlelerle anlattım kapısı açılmamış baharın kıştan evvel yaşlandığını. Gelip geçen / delip geçen yara mıydı yoksa aşk mıydı? Sensizlik aşkın ötenazi isteyen feryadıydı, imdat sesli yalvarışıydı; duymamak için sağır bir gecenin yıldızlarını kaydırdım saçlarında. Kan hummalı titreyişlerde benden sonra yaratılan seni aşkla hatırladım. Senden kaçsam aşk, sana koşsam aşktı. Ben sende bildim; seni sevmek yönsüzlük ve yön, yurtsuzluk ve yurtmuş. Cinnet şeridinde gözlerin cennet; bu kadar delirirken haklıydım Şükeyra.

Aslımın vesikasını yitirdim tufanında. Kıyamete ramaktı ellerinin yaz sıcaklığı. Gülüşün kan tutmalı bir öldürme şekli. Çok değil, en fazla yazgımsın.

Sensizlikten bitap düştü kelimelerim. Hiç, yoktan vurulurken cümlelerin ara yollarında, sızıma kara çaldı ayrılık. Karanlığa yasladığım sırtıma kamburu bindi mezarlıksız olamayan kentlerin. Doğruydu, kentlerin mezarlıksız olamadığı, masalların son’suz olduğu. Parmaklarıma bulaşan kanı, acımı anti-depresan kavuşmalarla incelterek yıkadım. Aşka ve ölüme sadıktım. O halde ölüm ve aşk varsa ihanet yok, ihanet varsa ölüm ve aşk yok. Hani yok var’dı, var yok’tu Şükeyra? Bir şarkının notalarına dokun parmak izinle. Rüzgâra eşlik et kokusu büsbütün aşk olan saçlarınla. Eğil gözlerimin suya inmiş ama bir daha gözüme görünmemiş ceylanlarına. Beline dola güz yapraklarının sarımtırak yarınlarını. Bir tek yağmurun nemi, karın uğultulu şenliği kalacak bu aşk boyu üşümelerden yüzünün beyazına sonunda. Ortasından kaf geçen şehir aşka benzerken siretinin en kestirme yolundan, çürüdüm illegal kâbusları büyütürken. Sesinde yitmiş bir uçurumdu özlemek. Hiç bitmesin denilen bir öyküydü gülüşün de, sonrasında kalem kırıldı anlamından. Derindi güzelliğin düşler kadar, düştüm; çatladım Şükeyra.

Her avaza bir isyan, her mecnuna bir leyla bulunur da sana denk düşen sen bulamadım bende. Al gözlerim belki anlamındır, bağışla. Oysa güzelliğinin aynasından içine bakınca ağlamamak için çıldırmayı seçtim çoğu zaman, ağladığımdaysa çoktan çıldırmıştım zaten.

İyileşmesi mümkün olmayan yaraların toplamı adın olduğundan beri bu geceler hep uykusuz, bu geceler hep ay ışığı saklıyor koynunda. Küskün küskün durma öyle, yüzünü vatan diye belledim Şükeyra.CENGİZHAN KONUŞ

Kelimeler;
Çöldeki bir su damlası gibi değerlidir,
Kullanırken kıymetini bilin...
Logos ❁ isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
cengizhan, konuş, Şükeyra


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ene'l Aşk Azze | Cengizhan Konuş Logos ❁ Sevgi Üzerine Yazılar 0 28 Nisan 2021 10:58
Adı Periru | Cengizhan Konuş Logos ❁ Sevgi Üzerine Yazılar 0 28 Nisan 2021 10:54
Ya Leyl | Cengizhan Konuş Logos ❁ Sevgi Üzerine Yazılar 0 07 Aralık 2020 05:43
Meyyit | Cengizhan Konuş Seyrüsefa Şiirler 0 20 Ekim 2020 04:11
Zahmin | Cengizhan Konuş Seyrüsefa Sevgi Üzerine Yazılar 8 30 Temmuz 2020 00:23

Forum saati, Türkiye saatine göre ayarlanmış olup şu anki saat: 16:58.

Forum Yasal Uyarı Künye
Yazılım: vBulletin® 3.8.5
Yazılımın telif hakkı sahibi: Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.

ForumSahane, lisanslı yazılım kullanan yasal bir kültür forumudur.

ForumSahane, yer sağlayıcı bir forum sitesidir. İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki 5651 sayılı kanunun, yer sağlayıcılar hakkındaki yükümlülükleri düzenlediği beşinci maddesi uyarınca; yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Dolayısıyla her katılımcımız yaptığı paylaşımlardan, kendi yazdığı yorumdan sorumludur.
Yer sağlayıcı niteliğini haiz forum sitemiz üzerinde, hukuka aykırı gördüğünüz içeriklerin bildirimlerini İLETİŞİM bağlantısından bizlere iletirseniz en geç iki (2) iş günü içerisinde hukuk birimimizce gerekli inceleme, gerekiyorsa işlem ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.
ForumSahane içerisinde yapılan paylaşımların ve paylaşımlara yazılan yorumların IP kayıtları tutulmakta olup, hukuka aykırılık hallerinde bu veriler ilgili makamlarla paylaşılacaktır.

Forum Sahibi: Seyrüsefa