ForumSahane.com | Genel Forum Sitesi | Kültür ve Bilgi Forumu

ForumSahane.com | Genel Forum Sitesi | Kültür ve Bilgi Forumu (https://www.forumsahane.com/)
-   Sağlıklı Beslenme ve Egzersiz (https://www.forumsahane.com/saglikli-beslenme-ve-egzersiz/)
-   -   Kahve Yerine Tercih Edebileceğiniz 2 Faydalı Çay Tarifi (https://www.forumsahane.com/saglikli-beslenme-ve-egzersiz/22979-kahve-yerine-tercih-edebileceginiz-2-faydali-cay-tarifi.html)

Kerem 27 Mart 2022 21:18

Kahve Yerine Tercih Edebileceğiniz 2 Faydalı Çay Tarifi
 
[Foruma üye olmadığınız sürece forum içeriğindeki bağlantıları görüntüleyemezsiniz. Foruma üye olmak için TIKLAYIN!]

"Vücudunuzu ve zihninizi güçlendirmek için günlük kafein dozunuzu kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki sağlıklı çaylardan birini kahvenin yerine tercih edebilirsiniz. Daha iyi uyumanıza, anksiyeteyi ve stresi azaltmanıza ve aynı zamanda kan şekeri seviyenizi düşürmenize yardımcı olabilirler."

Oolong Çayı


Bazı çaylarda bulunan gama-aminobütirik asit (GABA), sinir sisteminde rol oynayan bir kimyasaldır. GABA içeren oolong çayı içmek stresinizi azaltabilir.

Oolong çayı nasıl yapılır?

Tek kişilik oolong çayı hazırlamak için 1 büyük bardağa 1,1.5 çay kaşığı oolong yaprağı koyabilirsiniz. Yaklaşık 85 derecelik su ile ortalama 4 dakika demlenmesi önerilir.

Papatya Çayı

Papatya çayı daha iyi uyumanıza yardımcı olduğu için iyi bilinir, ancak daha yeni araştırmalar şeker hastaları için de faydaları olabileceğini gösteriyor. Son zamanlarda yapılan birkaç araştırmaya göre, her yemekten sonra bir bardak içmek kanınızdaki glikozu dengelemeye yardımcı olabilir.

Papatya çayı nasıl demlenir?

2-3 yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı bir kaba koyun ve üzerine yarım litre su koyup kaynatın. Çayın iyice demlenmesini bekleyin. 5-6 dakika kaynattığınız papatya çayını süzerek bir bardağa boşaltın. Tatlandırmak için birkaç damla limon ya da bal kullanabilirsiniz.


Forum saati, Türkiye saatine göre ayarlanmış olup şu anki saat: 07:33.

Yazılım: vBulletin® 3.8.5
Yazılımın telif hakkı sahibi: Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.