Geri Git   ForumSahane.com | Genel Forum Sitesi | Kültür ve Bilgi Forumu > FSAH | ❁ BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ? ❁ > İlginç Olaylar


Perron Ailesi ve Enfield Poltergeist Olayı | The Conjuring Filminin Gerçek Hikayesi


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni konu oluştur  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Görüntüleme stilleri
Alt 06 Ağustos 2022, 03:50   #1
Hayrettir göğe açılan pencere!

Seyrüsefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
✮ Kayıt Tarihi: 08 Temmuz 2020
✮ Mekan: Mizan
✮ Burç: Akrep
✮ Takım: Beşiktaş
✮ Hobi: Sinema, Müzik, Seyahat
✮ Mesajlar: 11,122
✮ Konular: 8268
✮ Bahsedilenler: 42 Post(s)
✮ Etiketler: 1 Thread(s)
@Seyrüsefa
Standart Perron Ailesi ve Enfield Poltergeist Olayı | The Conjuring Filminin Gerçek Hikayesi

Perron Ailesi ve Enfield Poltergeist Olayı | The Conjuring Filminin Gerçek Hikayesi

The Conjuring filminin gerçek gerçek hikayesi, yani Perron ailesi ve Enfield Poltergeist Olayı, filmlerin kendisinden çok daha korkutucu.

The Conjuring 2013’te vizyona girdiğinde, eleştirel beğeni ile karşılandı. Her yerde eleştirmenler, Rhode Island’daki masum bir ailenin şeytani musallatını çok gerçekçi bir şekilde tasvir ettiği için filmi övdü.

Çoğu izleyici, filmin yönetmen James Wan’ın çılgın hayallerinden başka bir şey olmadığını düşündü. Ancak, The Conjuring’in gerçek hikayesi aslında Ed ve Lorraine Warren’ın korkunç bir gerçek deneyimine dayanıyor.

Ed Warren, 2. Dünya Savaşı gazisi ve eski bir polis memuru olan kendi kendini yetiştirmiş bir demonologdu. Karısı Lorraine, Ed’in keşfettiği şeytanlarla iletişim kurabilen bir kahin ve medyum olduğunu iddia etti.

1952’de Ed ve Lorraine, New England’daki en eski hayalet avcılığı grubu olan New England Psişik Araştırmalar Derneği’ni kurdu. Amityville hayaletleriyle ilgili ilk araştırmalarından sonra kısa sürede saygın paranormal araştırmacılar olarak ün kazandılar.

Bununla birlikte, Ed ve Lorraine’in şeytanın ele geçirdiği iki aile üzerindeki araştırmalarıyla öne çıkan en ünlü iki vakası, The Conjuring film serisi tarafından büyük ölçüde popüler hale getirildi.

Filmler aşırı dramatize edilmiş ve inanması imkansız gibi görünse de Warren’lar tasvir edilen tüm olayların gerçekten yaşandığını iddia ediyorlar. Ed 2006’da ölmüş olsa da Lorraine filmde danışmandı ve yönetmenlerin konuyu gereğinden fazla dramatikleştirmesine izin vermediğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, The Conjuring’in gerçek hikayesi bugüne kadar neredeyse inanılmaz derecede ürpertici olmaya devam ediyor.


İddiaya göre bu, Perron ailesinin evinin, aile taşınmadan yıllar önce çekilmiş bilinen en eski fotoğrafı.

The Conjuring’in gerçek hikayesi, Perron ailesine odaklanan ilk filmle başlıyor.

Ocak 1971’de Perron ailesi Harrisville, Rhode Island’da 14 odalı bir çiftlik evine taşındı; burada Carolyn, Roger ve beş kızı, taşındıktan hemen sonra garip şeyler olduğunu fark etmeye başladılar.

Her şey küçük tuhaflıklarla başladı. Carolyn, süpürgenin kaybolduğunu veya kendi kendine bir yerden bir yere hareket ettiğini fark etti. İçeride kimse yokken mutfakta su ısıtıcısına sürtünen bir şeyin sesini duyardı. Yeni temizlenmiş bir mutfak zemininin ortasında küçük toprak yığınları bulurdu.Perron ailesi, 1971 yılının Ocak ayında, perili evlerine taşındıktan kısa bir süre sonra, fotoğrafta Roger yok

Kızlar, çoğunlukla zararsız olsalar da evin etrafındaki ruhları fark etmeye başladılar. Ancak kızgın olan birkaç tanesi vardı.

Carolyn iddiaya göre evin tarihini araştırdı ve evin sekiz nesildir aynı aileden olduğunu ve birçoğunun gizemli veya korkunç koşullar altında öldüğünü keşfetti. Çocuklardan birkaçı yakındaki bir derede boğulmuş, biri öldürülmüş ve birkaçı da tavan arasında kendini asmıştı.

Bathsheba filminde tasvir edilen ruh, içlerinde en kötüsüydü.Bathsheba Sherman’ın mezarı.


Beş kızdan en büyüğü Andrea Perron, “Kimin ruhu olursa olsun, kendini evin hanımı olarak düşünüyordu ve annemin bu konumda kendisiyle rekabet içinde olmasına içerledi” dedi.

1800’lerin ortalarında Perrons mülkünde yaşayan Bathsheba Sherman adında gerçek bir kişi olduğu ortaya çıktı. Satanist olduğu söylendi ve bir komşunun çocuğunun ölümüyle ilgisi olduğuna dair kanıtlar vardı, ancak hiçbir dava açılmadı. Harrisville şehir merkezindeki yakındaki bir Baptist mezarlığına gömüldü.Perron Evi.


Perronlar, onlara işkence edenin Bathsheba’nın ruhu olduğuna inanıyorlardı.

Andrea’ya göre aile, çürüyen et gibi kokan ve yatakların yerden yükselmesine neden olan başka ruhları da deneyimledi. Babasının bodruma indiğinde “arkasında soğuk, kokuşmuş bir varlık” hissettiğini iddia ediyor. Genellikle toprak zeminli kilerden uzak dururlardı, ancak ısıtma ekipmanı genellikle gizemli bir şekilde bozulur ve Roger’ın aşağı inmesine neden olurdu.

Ailenin evde yaşadığı on yıl boyunca, Warren’lar araştırmak için birden fazla ziyarette bulundu. Bir noktada, Lorraine, aileyi ele geçiren ruhlarla iletişim kurmaya çalışmak için bir seans düzenledi. Seans sırasında Carolyn Perron ruh tarafından ele geçirildi ve farklı dillerde konuşmaya ve sandalyesinde otururken yerden yükselmeye başladı.Ed ve Lorraine Warren


Andrea seansa gizlice tanık olduğunu iddia ediyor.

Andrea, “Bayılacağımı sandım,” dedi. “Annem, bu dünyaya ait olmayan bir dili, kendisine ait olmayan bir sesle konuşmaya başladı. Sandalyesi havaya kalktı ve odanın diğer tarafına fırlatıldı.”

Olayların film versiyonu Ed’in seans yerine şeytan çıkarma ayini gerçekleştirmesiyle sonuçlansa da Lorraine, Katolik rahipler tarafından yapılması gerektiği için kendisinin ve kocasının asla bir şeytan çıkarma girişiminde bulunmayacağı konusunda ısrar ediyor.


Seanstan sonra Roger, karısının zihinsel istikrarı konusunda endişelenerek Warren’ları kovdu. Andrea’ya göre aile, 1980’de taşınana kadar mali istikrarsızlık nedeniyle evde yaşamaya devam etti, bu noktada ruhlar susturuldu ve musallatlar sona erdi.Hodgson kızlarından biri yatağından fırlarken kameraya yakalanıyor.

Enfield Poltergeist Olayı

Perron ailesinin iblisleri tarafından terörize edilmesinden altı yıl sonra, İngiltere’nin Enfield kentindeki başka bir aile de benzer şeyler yaşamaya başladı.

1977 yılının Ağustos ayında, Hodgson ailesi garip şeyler görmeye ve duymaya başladı. O sırada 11 yaşında olan Janet, kardeşiyle paylaştığı odada yatakta oturduğu sırada şifonyerinin kaydığını gördüğünü hatırladı.

“’Anne anne!’ diye bağırdık” dedi Janet. “Biraz korktuk, ama aynı zamanda merak da ettik.”

Daha sonra aile evin her yerinden gelen tıkırtıları duymaya başladı. Annesinin, evlerinde saklanan hırsızlar veya serseriler olduğunu düşündüğünü ve araştırması için polisi aradığını hatırlıyor.Günümüzde hayaletli Enfield evi.


Gelen memur, bir sandalyenin ayağa kalktığını ve zeminde kendi başına hareket ettiğini bildirdi. Enfield olayını haber yapmak üzere çağrılan Daily Mirror muhabirleri de yaşananları bizzat deneyimledi.

Odada uçuşan legolar ve bilyeler, ele alındıklarında dokunulamayacak kadar sıcaktı. Masaların üzerine katlanmış halde bulunan giysiler yerinden fırlıyor ve odanın öbür ucuna uçuyordu. Boş odalarda havlayan köpeklerin sesi duyuluyordu, ışıklar titriyor, yukarıdan bozuk paralar yağıyor ve kimsenin dokunmadığı mobilyalar yerlerinde dönüyor ya da devriliyordu.


Sonra bir gün, üst kattaki yatak odasındaki demir şömine duvardan söküldü. Ondan sonra, dünyanın her yerinden paranormal araştırmacılar ortaya çıktı, ruhlarla iletişim kurabileceklerini iddia ettiler ve Enfield Poltergeist olayı hakkında daha fazla bilgi edinmek istediler.

Birçoğu, çocukların birbirlerinin deneyimlerini taklit ettiğine karar verdi, hatta bir keresinde çocuklardan biri bunu yaptığını kabul etti, ancak Warren’lar farklıydı.


Geldiler ve hemen şeytani bir varlığın var olduğuna inandılar. Bununla birlikte, iddiaları göz ardı edildi, çünkü o zamanlar ünlü bir şüpheci Ed Warren’ı “olayları abartmak ve hatta uydurmakla… genellikle bir “musallatı” bir “şeytani ele geçirme” vakasına dönüştürmekle suçladı.

Warren’lar şeytan çıkarma benzeri bir uygulama gerçekleştirmediği için hikayenin filmden ayrıldığı yer burasıdır. 1979’da, başladıktan iki yıl sonra, aile onları durdurmak için hiçbir şey yapmadıklarını iddia etse de hayaletler aniden durdu.


Emre Acar

Seyrüsefa isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

İçeriği Sosyalleştir

Etiketler
ailesi, conjuring, enfield, filminin, gerçek, hikayesi, olayı, perron, poltergeist


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 
Seçenekler
Görüntüleme stilleri


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Rockefeller Ailesi’nin Üyelerinden Michael Rockefeller’ın Kaybolma Hikâyesi Firuzende ✮ İlginç Olaylar 0 20 Haziran 2022 01:37
Mignonette Olayı ve Denizde Yamyamlığın Korkunç Hikayesi MaiAlmila İlginç Olaylar 1 21 Ocak 2022 21:26
İptal Edilen Spider-Man 4 Filminin Hikayesi Cats ❁ Film Dünyası 0 29 Eylül 2021 23:41
Güzel ve Çirkin Masalının Gerçek Kahramanları Gonsalvus Ailesi Firuzende ✮ Hayata Dair 0 23 Temmuz 2021 03:08
Royal Enfield Bullet Motosiklet Seyrüsefa Motorlu Taşıtlar 0 05 Eylül 2020 15:16

Forum saati, Türkiye saatine göre ayarlanmış olup şu anki saat: 08:26.

Forum Yasal Uyarı Künye
Yazılım: vBulletin® 3.8.5
Yazılımın telif hakkı sahibi: Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.

ForumSahane, lisanslı yazılım kullanan yasal bir kültür forumudur.

ForumSahane, yer sağlayıcı bir forum sitesidir. İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki 5651 sayılı kanunun, yer sağlayıcılar hakkındaki yükümlülükleri düzenlediği beşinci maddesi uyarınca; yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Dolayısıyla her katılımcımız yaptığı paylaşımlardan, kendi yazdığı yorumdan sorumludur.
Yer sağlayıcı niteliğini haiz forum sitemiz üzerinde, hukuka aykırı gördüğünüz içeriklerin bildirimlerini İLETİŞİM bağlantısından bizlere iletirseniz en geç iki (2) iş günü içerisinde hukuk birimimizce gerekli inceleme, gerekiyorsa işlem ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.
ForumSahane içerisinde yapılan paylaşımların ve paylaşımlara yazılan yorumların IP kayıtları tutulmakta olup, hukuka aykırılık hallerinde bu veriler ilgili makamlarla paylaşılacaktır.

Forum Sahibi: Seyrüsefa